en beğenilen duvar boyası renkleri

Duvar Boyası Renkleri – En Beğenilenler Hangileri?

Duvar boyası renkleri yapılan tadilatlarda en çok çelişkide kalan konular arasındadır. En beğenilenler ve trend olanlar size bu konuda yeni bir fikir verebilir.

Duvar Boyası Renkleri 

İç mekan tasarımlarının birçok önemli unsuru bulunmaktadır. İnşaatta bir binanın temeli ne kadar önemli ise iç dekorasyonda da duvar boyası, temel görevi görür. Her şeyden önce duvar boyası bir arka fondur. İstenen iç tasarıma göre farklı duvar boyası renkleri tercih edilebilmektedir. Duvar boyası renkleri de her sene modaya uygun olarak değişim göstermektedir. Buna rağmen popülaritesini kaybetmeyen ve daima beğenilen duvar boya renkleri de mevcuttur.

En beğenilen duvar boyası renkleri genellikle iç tasarımda farklı renkteki eşyaların kullanımını mümkün kılan renklerdir. Bu tür duvar boyası renkleri geçmişten günümüze hala geçerliliğini korumaktadır.

Duvar Boyası Renklerinden En Beğenilenler Hangileri?

Beğeniler ve zevkler kişiden kişiye değişmektedir fakat en beğenilen duvar boyası renkleri çoğunluğun düşüncesi hakkında bize fikir sunuyor. Bunun yanında planlanan iç dekorasyona göre de beğenilen ve tercih edilen duvar boyası renkleri farklılıklar göstermektedir.

İpucu: İç Dekorasyonda Aydınlık Duvar Boyası Renkleri Tercih Edin

aydınlık duvar boyası renkleri
Aydınlık duvar boyası renkleri

İnsanlar genellikle daha ferah, aydınlık ve boğucu olmayan duvar boyası renklerini tercih ediyor. Görüntü olarak hoş duran ve sade olan krem, beyaz ve kirli beyaz tonları en beğenilenler arasında olmaktadır.

Genellikle beyaz rengi en risksiz ve aydınlık renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı evlerin dekorasyonları incelenirse, tamamen beyaz mobilyalar ile kombin edildiğinde çok ferah ve aydınlık bir ev ortamı oluşturulduğu gözlenmektedir. Bunun yanında güneş ışığını çok fazla almayan bir evde beyaz duvar boyası rengi çokça tercih edilir. Temizlik ve saflığı da simgelemesi, insanların beyaz duvar boyası rengini sıkça tercih etmesine ve beğenmesine yol açmaktadır. Pudra beyazı, dantel beyazı, kar beyazı, kirli beyaz ve fildişi beyazı gibi beyaz renginin farklı çeşitleri de dekorasyon yapılırken göz ardı edilmemektedir. Bu renkler ile farklı dekoratif unsurlar ev içerisine rahatlıkla yerleştirilebilir.

Bej ve Krem En Beğenilen Duvar Boyası Renkleri Arasında

en beğenilen duvar boyası renkleri bej
En beğenilen duvar boyası renkleri bej

Bej ve krem rengi de en çok sevilen duvar boyası renkleri arasındadır. Sıcak havaların hakim olduğu güney bölgelerinde çokça tercih edilen krem ve bej rengi, modern stili sembolize eden renklerdir. Kum beji adı verilen bejin bir çeşidi de son yıllarda popüler olan ve insanların beğendiği duvar boyası renkleri arasındadır. Eğer klasik bir ortam yaratmak isteniyorsa krem, bej ve kum beji rengi sıklıkla kullanılır.

Duvar Boyası Renkleri Arasında Mavi Her Zaman Moda

en beğenilen duvar boyası renkleri mavi
En beğenilen duvar boyası renkleri mavi

Psikolojik olarak insanı rahatlatan ve özgürlüğü simgeleyen bir renk olan mavi ve tonları da bir diğer beğenilen duvar boyası rengidir. Açık mavi ve normal mavi rengi, farklı mobilya renkleri ile hoş bir birliktelik sunmaktadır. Bebek mavisi adı verilen duvar boyası rengi de çalışma ortamı yaratmak isteyen insanların en çok tercih ettiği ve sevdiği bir renktir. Doğru mobilyalar kullanıldığı takdirde oldukça modern ve ferah bir iç dekorasyon oluşturmak mümkündür.

Duvar Boyası Renkleri Arasında Seçim Yaparken Griyi Göz Önünde Bulundurun

en beğenilen duvar boyası renkleri gri
En beğenilen duvar boyası renkleri gri

Gri tonlarındaki renkler de insanların beğendiği duvar boyası renkleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Nötr bir renk olan gri, siyah ve beyazın tam ortasında olması nedeniyle bu iki renkteki mobilyalar ile muhteşem bir birliktelik sağlıyor. Genellikle beyazımsı gri renginin hâkim olduğu evler, son yıllarda çokça kiralanmakta ve satın alınmaktadır. Bu nedenle bu renk tonunun insanlar üzerinde etkileyici olduğu düşünülmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir